SEZNAMY NAHRÁVEK, AKCÍ, MÉDIÍ, FIREM A UDÁLOSTÍ
použitelné jako pomůcka pro hlasování v anketě BŘITVA 2016
Seznamy jsou pouze orientační a nezávazné, takže hlasovat lze i pro zde neuvedené nahrávky, akce, média, firmy či události, pokud splňují zadaná pravidla.
Seznamy jsou nepochybně neúplné. Každý hlasující i nehlasující jedinec, který zjistí nějakou chybu či opomenutí, může o tom podat informaci na britva@email.cz. Nově zjištěné skutečnosti lze doplňovat i během již probíhajícího hlasování.
Vydané tituly jsou pro účel těchto seznamů označeny takto:
SP – 7″ vinylová deska s maximálně 2 songy
EP – 7″ vinylová deska s více než 2 songy
MP – 10″ vinylová deska
LP – 12″ vinylová deska
CD – 5″ kompaktní disk
DVD – 5″ videodisk
MC – magnetofonová kazeta
Zkratka MP nemá žádnou souvislost s formátem mp3.
Zkratky v seznamu označují typy nosičů, nikoli typy nahrávek. Minialba vydaná na CD nebo dvoupísňové sedmipalce proto nejsou označeny jako EP, přestože značný počet kapel či vydavatelů tuto zkratku používá.
Způsob zápisu:
LP/CD – nosiče stejného titulu šířené samostatně, tedy každý zvlášť
LP+CD – nosiče stejného titulu šířené společně, tedy v jednom balení
Rozlišení alb a minialb je víceméně intuitivní, s přihlédnutím k označení ze strany kapely či vydavatele a žánrovým specifičnostem. Obecně vžité pravidlo 25 minut je pravidlo IFPI, jež lze aplikovat na firmy a potažmo kapely patřící pod IFPI, ale rozhodně nikoli na celou hudební scénu. Především extrémní kapely běžně nahrávají velmi krátká alba, jež přitom nelze považovat za minialba.
Uvedeny jsou i některé tituly, jež nevyšly na žádném nosiči, ale lze je považovat za album či minialbum. Tyto nahrávky nejsou označeny žádnou nosičovou zkratkou.
Pravidla uvedená u jednotlivých kategorií nepostihují všechny možné situace. Při případných nejasnostech bude v každé věci postupováno individuálně.
Tyto orientační seznamy nelze chápat jako nominaci.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
ALBUM ROKU (nová řadová alba)
Uvedena jsou převážně jen oficiální alba, lze však hlasovat i pro veřejně šířená dema albové délky.
Hlasovat lze i pro fyzicky nevydaná alba, ale jen v případě, že mají zjevný charakter alba, zejména tedy souhrnný název, alespoň webově prezentovaný obal a pevně dané pořadí skladeb, přičemž dotyčné album by mělo být někde umístěno tak, aby bylo souvisle přehrávatelné v celé své délce.
CD ABSOLUT DEAFERS – Himaláje v nás (Bayger)
CD ACT OF GOD – Deception Of Freedom
CD ADAGIO FUNEBRE – Atrocity Of Hadamar
CD AHARD – Freestyle
CD ALCHEMIST – Fear Business
CD ANARCHIA – Soudný den
LP AND THE END – And The End (Cibulle)
CD ARAKAIN – Arakadabra (2P)
CD ARE YOU LOCAL? – We Are Legion
CD ARCH OF HELL – Freakshow
MC ASSTMA – …a podobné sympatické žertíky (Sakraphon)
CD ATOMIC – Grand Prix
CD BABADĚD – Pekelnej sudí
CD BAD JOKER’S CREAM – Behind The Mask (Alfedus)
CD BALAGE BAND feat. Tereza
CD BAŤA & KALÁBŮF NĚŽNÝ BEAT – Snížený dolet
CD BAZZTAARKLAN – Country Never Dies (Pavian / Indies Scope)
CD Bende Petr – Restart (Supraphon)
CD BLOODY OBSESSION – Steel Messengers Of War
CD BLUE ROCKET – Vařím si čaj (Alfedus)
CD BRUTALLY DECEASED – Satanic Corpse (Doomentia)
CD BUER – Protoalbum (Nigrum Ignis)
LP BUMFRANG3 – Vidim (Sakraphon / Silver Rocket)
LP BURNING STEPS – Way Out (Tchichimania)
2CD CARPATIA CASTLE – Černé století / The Darkness Century
LP CIRGUZ – Svět už je jinak (Pirates Press)
CD CITRON – Rebelie Rebelů (Studio Citron)
CD CONTINUE… – Take Me (Avik)
CD CRIPPLED FINGERS – Mass Of Terror
CD Čok Vilém & BYPASS – Zbožňuju tvou buchtu (Citadela)
CD D.N.A. – Démon času
CD DEBUSTROL – Válka
LP DEGRADACE – B-Side Blues (PHR)
CD DEMIMONDE – Cygnus Oddyssey (MetalGate)
CD DEZERT OF THE DAY – Náš punk
CD DIPHTERIA – The Human Exuberance (L’Inphantile Collective)
DOCTOR VICTOR – 1st Prescription
CD Doležal Dodo Miloš – Ohněm (T)
CD Dragoun Roman – Samota (FT)
2LP DREARE – Blank And Forward
CD DW8 – Hodinář
CD DYING PASSION – Black Threads (Epidemie)
CD DYMYTRY – Agronaut
CD EDDIE STOILLOW – Jupiter (Warner)
CD ExSxMx (EINE STUNDE MERZBAUTEN) – E.S.M.
CD eE eS eM (EINE STUNDE MERZBAUTEN) – ByloNebyloRybaNaruby
CD F.S. – 2nd Age Selection
CD FACE THE DAY – Corroding Dreams
CD FIVE O’CLOCK TEA – To dobrý je v nás
CD FLATTUS – Selfie
LP/CD FLASH THE READIES – Kayos (Dunk! / Weary Bird)
CD FORREST JUMP – Neminem
CD GATE CRASHER – #nevynechas
LP GOMORA – Popel a prach (Aback / Člověk / D.I.Y. KT / Dis-šröt / El Bastardo / GRF / Hellgirrl / Neanderthal Stench / Phobia / Scream / Schmeichel Kabinett 666 / Slave Of Beerfoam / Sorge / Šváb / Úchylný koš / Up The Punx / Véva / Wild Wild East / Wolfdrunk)
CD GROG – Mona Lisa ze Stodolní
CD HAKKA MUGGIES – MDCCXLVI
CD HANTA – Prachy (Rock & All)
CD HAVE THE MUNCHIES – Hard To Stop
CD HELL PASO – Queen Nevergreen
CD HIGH PURITY – Mínus 13 Lumenů (Bizarre Leprous)
CD HORRIBLE CREATURES – Potfall
CD HOUPACÍ KONĚ – Kde jste mý přátelé dneska v noci (Yannick South)
LP I AM PENTAGON – Zdi nemluví (Damage Done)
CD IFA ROCK – Expedice za hranice vesnice (Avik)
CD Ina (Jiřina Urbanová) – Tak takhle asi jo…
CD INGOTT – Charon
CD JOHN DOVANNI – Hrdobec (JHPublish)
CD KABARET DOKTORA CALIGARIHO – Hry pro Marii (Guerilla)
CD KANDAR – Groovy (Bizarre Leprous)
CD KAPRIOLA – Na konci přijde začátek
LP/CD KATAPULT – Kladivo na život (Warner)
CD KERN – Hrnu to k tobě
MC KIDNEY TRAUMA – Kidney Trauma (NAAB)
CD Kocab Michael – Abstract (Warner)
LP KOMPLEX VINY – Výuka vašeho názoru…
CD KONFRONT – Individuality
LP KONTROLL – Květiny (Silver Rocket)
LP/MC KOVADLINA – Životy těch druhých (Damage Done)
CD/MC KRAAKE – Fram (Werewolf)
LP/CD KRANG – Baddest Brain (Bird Attack / Melodic Punk Style)
CD LAURA A JEJÍ TYGŘI – Továrna na sny (Supraphon)
CD LIVEEVIL – Blacktracks (MetalGate)
CD LIWID – Laureát (EA)
CD LOCO LOCO – Kdo je víc (Alfedus)
CD LOCOMOTIVE – Digitální teror
CD LORD – Čekání na jaro (Elektro KT)
CD MALLEPHYR – Assailing The Holy (Mad Lion)
LP/picture LP/CD/metalbox CD/MC MALIGNANT TUMOUR – The Metallist (Unrest)
2LP/CD MASTER’S HAMMER – Formulӕ (Jihosound)
CD MATAHARI – Kód Karma
CD MERLIN – Transmise
CD MISTRESS OF 999 – Another Day In Hell… Again!
CD MORAVIUS – Hope In Us
CD MORTIFILIA – … When I Killed The God (Magick Disk Musick)
LP/CD MRAKOPLAŠ – Hlídač (Kaspar)
CD MUCHA – Nána (Indies Happy Trails)
CD Necrocock – Houbařské album (GummiStudio Y)
CD NERREA – Rozbitej
CD NĚŽNÁ NOC – Blanka Šrůmová & Jan Sahara Hedl – Neměj strach (Galén)
LP NOAR+IS+ – Zahojí se to, jen když si to přestaneš škrábat (Holubník / Sakraphon / Silver Rocket)
CD NOT! – Není kam jít (Cecek)
OI OI PIRATOI – Láska, práce, negativita (Coffee Breath)
CD P.V.A. – Masopust s P.V.A.
CD Pačess – Trapista (Gothoom)
CD PANKIX – V tabletách
CD PANTER – Prokletí (Cecek)
CD PANYCHIDA – Haereticalia – The Night Battles (Cursed)
CD PIRATES OF THE PUBS – Drunken Forever
CD PLACES – Distant Edges (X)
PLAGUE PORTER – Don’t Let Them Breathe
2LP PLANETY – Vzduch je hrob je vzduch (Silver Rocket / MamaMrdaMaso)
CD POPPY SEED GRINDER – Bleeding Civilization (Amputated Vein)
CD POWER 5 – Talisman
LP PRETTY OLD SOUND – Only Later We Can Fall (Drug Me)
CD PRIESSNITZ – Beztíže (Supraphon)
CD PUBLIC RELATIONS – Sirael
CD QUERCUS – Heart With Bread (Moscow Funeral League / Solitude)
CD RAMBANBÁM – Zloděj bot (Avik)
CD REFLEXY – Proud mezi námi
LP REPELENT SS – Repelent SS (Damage Done)
LP RESURGO – V zajetí myšlenek (Apatrida / Dis-šröt / Elens / PHR)
LP RISPOSTA – Zaplať si sám (Ultima Ratio)
CD RITUÁLY – Vsaď na černou (Emerald Eyes)
LP/CD ROOT – Kärgeräs – Return From Oblivion (Agonia)
CD ROSA NOCTURNA – Zapomenuté příběhy
CD ROXOR – Kazatel
CD SAGITTARI – Voodoo
LP SAME RIVER TWICE – All Those Moments
CD SAPHET – Východ z temnoty
CD SARKONIA – Počátek
CD SCARS OF THE INSANE – Searching For The Dead Sun (Pařát)
CD SECRETS OF SEPARATION – Suffering In Absurdity
CD SEKHMET – Spiritual Eclipse (Werewolf)
CD SELF-HATRED – Theia (Solitude)
CD SILVA NIGRA – Světlonoš (Seven Gates Of Hell)
CD SIX DEGREES OF SEPARATION – Simple (MetalGate)
CD SLAVES OF STADIUM ROCK – Slaves Of Stadium Rock (Election)
CD SMRTISLAV – Notorickej samotář (Championship)
CD SOMETHING LIKE – MMXVI
CD SOMNUS AETERNUS – Exulansis (Epidemie)
CD SOUNDER – Nelove Street
CD SOUPERMAN – Nekřičela (Rock & All)
CD SPREADING DREAD – Age Of Aquarius (Bret Hard)
CD STEELFAITH – Propustka z nebe
CD STŘEMHLAV – Naopak
CD SYMPHONITY – King Of Persia (Limb)
LP/CD ŠANOV 1 – Osmá renesance (PHR / Utopia)
lathe cut LP TARAS BULLBA – Nostalgie (Zem)
CD TENGRI – Ekliptika
CD THE CORONA LANTERN – Consuming The Tempest
LP THE DRAIN – Bangolia
LP THE MAGGIE’S MARSHMALLOWS – The Maggie’s Marshmallows (Get Hip)
CD THE NEUNIKNEŠ – Konfrontace
CD THE.SWITCH – The.Switch (Championship)
CD TIBET – Para.světy (Aňo)
MC TOMÁŠ PALUCHA – Kámen mudrců (Stoned To Death)
LP TOMÁŠ PALUCHA – Guru (Silver Rocket)
CD TÖRR – Black ‚n‘ Roll
MC TOSIRO – Lunvy (NAAB)
CD TRAKTOR – Artefuckt (B.M.S.)
CD TRAUTENBERK – Himlhergotdonrvetr (Avik)
CD UDG – Emotikon (Warner)
CD UHR – Uhr
LP UCHÁZÍM – Fragmenty vášní (PHR)
CD UMBRTKA – Hlavní stroj (Werewolf)
CD UNHOLY ONES – Inhale (Glanc)
LP UNNA – Nezapomnění (Piper / Kachnička / MamaMrdaMaso / Silver Rocket)
CD V DOBĚ MORU – 1330-2015
CD VAGINAL DIARRHOEA – Rotting Paradise (Bizarre Leprous)
CD VIRTUAL VOID – Rest In Piss (Pařát)
CD VLTAVA – Čaroděj (100PROmotion)
CD WANASTOWI VJECY – Alchymie (Pink Panther)
CD WE ALL GONNA DIE – Ruin
CD WIMP – Psanci (Avik)
CD XIII. STOLETÍ – Intacto (Warner)
CD ZAKÁZANÝ OVOCE – Díky vám! (Alfedus)
OBJEV ROKU
Hlasovat lze pro jakoukoli skupinu, která v daném roce vydala své první album, popřípadě již druhé album, které se však v minulosti neumístilo do 20. místa v kategorii ALBUM ROKU, zároveň skupina již dříve nebyla v užší nominaci kategorie OBJEV ROKU a současně nejde o již dříve natolik známou skupinu, že by její uvedení v této kategorii působilo nepatřičně. Seznam uvádí ty skupiny, které tyto podmínky splňují.
ADAGIO FUNEBRE
AHARD
ANARCHIA
ANNE M. CHRISTIANSEN
ARALKUM
ARE YOU LOCAL?
ARCHEONIC
ASSTMA
AWRIZIS
BABADĚD
BAD JOKER’S CREAM
BACKFLIPING DOG
BAJONET
BAZZTAARKLAN
BLOODY OBSESSION
BOMBATÖLCSÉR
BRICANYL TURBUHALER
BUER
BUMFRANG3
BURNING STEPS
CARL GUT
CIRGUZ
COLDBLOODED FISH
CONTINUE…
CONTROLLED EXISTENCE
CRIMINAL COLECTION
CRIPPLED FINGERS
DEAD CARNAGE
DEMÖRALYZÉR
DEN LUMÍKŮ
DESIRE FOR SORROW
DEZERT OF THE DAY
DIS-K47
DIVOKÝ SNY MF
DOCTOR VICTOR
DREARE
DRUNK WITH PAIN
DW8
EINE STUNDE MERZBAUTEN
EMBRACE THE DARKNESS
ENTEN OG ELLER
F.S.
FACE THE DAY
FLUMMOX
GHETTOBLASTER
GINGERHEAD
GOMORA
HANTA
HAVE THE MUNCHIES
HELL PASO
HELLOCAUSTOR
HLINOMAZ
HORRIBLE CREATURES
I AM PENTAGON
IFA ROCK
INGOTT
JEGR
KAAR
KANDAR
KANNOUT
KIDNEY TRAUMA
KISS ME KOJAK
KOMPLEX VINY
KONFRONT
KONTROLL
KONTUZE
KOVADLINA
KRAAKE
KRANG
KRMELEC
LAID TO WASTE
LAUNDERED SYRUP
LIMETAL
LIWID
LOCO LOCO
MALLEPHYR
MIR
MISTRESS OF 999
MR. DYNABOOM
MRAKOPLAŠ
MURDER INC.
NBDY
NEPARKOVAT VJEZD
NERREA
NĚŽNÁ NOC
NOAR+IS+
NONSENCE
NORMALS?!
OI OI PIRATOI
P.V.I.B.A.C
PANTER
PIRATES OF THE PUBS
PLACES
PLAGUE PORTER
PRETTY OLD SOUND
RAMBANBÁM
RAW
REPELENT SS
RESURGO
RITUÁLY
ROSA NOCTURNA
ROSA PARKS
SAME RIVER TWICE
SAPHET
SARKONIA
SCARS OF THE INSANE
SECRETS OF SEPARATION
SELF-HATRED
SLAVERY
SLAVES OF STADIUM ROCK
SMRTISLAV
SOMETHING LIKE
SOMNUS AETERNUS
SOUL MASSACRE
SOUNDER
SOUPERMAN
SPREADING DREAD
STAND UP SPEAK UP!
STEELFAITH
STŘEMHLAV
STUCK IN MIND
TARAS BULLBA
TENGRI
TEZAURA
THE CORONA LANTERN
THE DESPERATE MIND
THE DRAIN
THE JUNK FOOD
THE MAGGIE’S MARSHMALLOWS
THE MOND
THE X
TOMÁŠ PALUCHA
TOSIRO
UHR
UNHOLY ONES
UNNA
V DOBĚ MORU
VIA
V0NT
WE ALL GONNA DIE
WIMP
NEŘADOVÉ ALBUM ROKU (výběry & souhrny & komplety & reedice & živáky & kompilace & soundtracky & tributy)
Seznam reedic a dodatečných edic uvádí i některé řadové nahrávky, tatáž nahrávka však nemůže v kategorii ALBUM ROKU bodovat vícekrát než v jednom ročníku, proto jakékoliv edice vydané v jiném než roce prvotního šíření jsou automaticky řazeny sem.
Tuto kategorii lze do značné míry chápat jako ocenění mimořádných vydavatelských počinů, proto je vhodné brát v potaz nejen samotnou nahrávku, ale i formu provedení aktuální edice. Pro reediční tituly je vhodné hlasovat jen na základě osobní znalosti uvedené loňské edice, nikoliv jen znalosti původního vydání. Například pro jakékoli reedice by měli hlasovat pouze ti, kteří s nimi přišli do osobního kontaktu, a nikoli ti, kteří tyto nahrávky znají pouze z minulosti.
REEDICE & DODATEČNÉ EDICE (vydané v jiném než původním roce vydání):
(hlasujte jen v případě znalosti reedice, nikoli na základě pouhé znalosti původního vydání)
LP ██████ (nic)
LP 1000 BOMBS – Peace Is Dead (Support Underground)
2LP AHUMADO GRANUJO – Splatter-Tekk / Chemical Holocaust (Bizarre Leprous)
LP ANTIGOD – Wareligion (Maximed / MetalGate / Monster Nation / Nice To Eat You / Šody 666)
lathe cut LP BBYB – Stavebnice reality
CD Blackosh – Whores, Booze & Black Metal (Iron Bonehead)
LP C – Dep (Minority)
LP COMPLICITÉ CANDIDE – Rouhat (PHR)
LP E!E – Poslouchej (PHR)
LP ET MORIEMUR – Ex Nihilo In Nihilum (Minotauro)
LP GUTALAX – Shit Beast (Bizarre Leprous / Rarach Katus)
LP HEIDEN – Na svůj příběh jsme sami (Magick Disk Musick)
CD HYPNOTIC SCENERY – Detur & Crystal Curtain (Pařát)
LP ISACAARUM – Curbed (Lecter)
LP JOLLY JOKER AND THE PLASTIC BEATLES OF THE UNIVERSE – Heavy, Funky, Boxing n‘ Roll (B & S)
CD KING SIZE – Poslední mohykán z města (RockOpera)
LP KRUCIPÜSK – Tintili Vantili
LP LAID TO WASTE – Counterattack (Support Underground)
CD LAURA A JEJÍ TYGŘI – Žár trvá (Supraphon)
CD LORETTA – Loretta (Acheron)
LP MANON MEURT – Manon Meurt (Label Obscura)
LP NAŠROT – Totálně našrot (PHR)
LP NEŽFALEŠ – Ber dokud dávám (Cecek)
LP NOD NOD – Nod Nod (Sound Devastation)
LP OLYMPIC – Souhvězdí romantiků (Supraphon)
LP PANYCHIDA – Grief For An Idol (Library Of Hellfire Gods)
LP/CD Prokop Michal & FRAMUS 5 – Město Er (Supraphon)
CD REACTION EXTASY TRANCE – In Memories – 20 Years 1996-2016 (Pařát)
CD ROOT – Zjevení (I Hate)
LP/CD ROOT – Hell Symphony (Eternal Death)
CD ROOT – Madness Of The Graves (Paragon)
2CD Schelinger Jiří / Čech F. R. – Hrr na ně…nám se líbí… (Supraphon)
LP SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY – Behind The Shadows (Nasphyr)
CD SILVA NIGRA – Epocha (Murderous)
LP SPS – Jsme v hajzlu
LP STÍNY PLAMENŮ – Mrtvá komora (Library Of Hellfire Gods)
LP ŠANOV 1 – On The Shit (PHR)
LP TELEX – Řeznickej krám (PHR)
LP TROLLECH – Skryti v mlze (Library Of Hellfire Gods)
LP TŘI SESTRY – 25:01 (neoficiální vydání)
LP TŘI SESTRY – …z garáže (neoficiální vydání)
LP TŘI SESTRY – Fernet Underground (neoficiální vydání)
2MP UŽ JSME DOMA – Nemilovaný svět (!Angrr!)
LP V.A.R. – Level 6 (Pařát)
2CD ZUBY NEHTY – Král vysílá své vojsko & Loď odplouvá (Indies Scope)
KOMPLETY & SOUHRNY:
4CD KABÁT – Original Albums (Má jí motorovou / Děvky ty to znaj / Colorado / Země plná trpaslíků (Warner)
2CD PATHOLOGIST – Anatomically! Autopsically! Decompositionally! Eschatologically! Thanatologically! – Part I: Putrefactive Grind Versus Sexual Noise (Putrefactive And Cadaverous Odes About Necroticism / Forensic Medicine And Pathology / Sexual Cadaveric Mysophilia) (Bizarre Leprous)
7CD box Pospíšil Luboš – Route 66 – Exit 1 – 1978-1993 (Tenhle vítr jsem měl rád / Love Prayer / …a nestřílejte na milence / Jsem v tom / Třináctá komora / Vzdálená tvář / Kráska v nesnázích) (Supraphon)
6CD box Pospíšil Luboš – Route 66 – Exit 2 – 1998-2016 (Můžem si za to oba / Hazardní slavnost / Příznaky lásky / Chutnáš po cizím ovoci / Soukromá elegie / Běžné rarity) (Supraphon)
6CD box Prokop Michal & FRAMUS 5 – Už je to napořád 2000-2012 (Odněkud někam – 1989-2000 / Odněkud někam – Live 2000 / Unplugged Live / Poprvé naposledy / Live 60 – Lucerna 2006 / Sto roků na cestě) (Supraphon)
13MC box ROOT – Into Dark Crypts (The Beginning / The Trial + Live ’88 / Zjevení / Hell Symphony / The Temple In The Underworld / Kärgeräs / The Book / Black Seal / Madness Of The Graves / Capturing Sweden / Casilda & Bonus Songs / Daemon Viam Invenient / Heritage Of Satan) (Darkness Shall Rise)
10CD box TORTHARRY – 25 let mezi nebem a peklem (Executor + Mezi nebem a peklem / Flames Of Eternity + Incriminated / When The Memories Are Free / Book Of Dreams / Unseen / White / Reborn / Round Table Of Suicide / Beneath / Follow) (MetalGate)
10CD box XIII. STOLETÍ – Pandora (Amulet / Gotika / Nosferatu / Werewolf / Ztraceni v Karpatech / Metropolis / Vendetta / Vampire Songs / Dogma / Intacto + bonusy) (Warner)
VÝBĚRY:
2CD ABRAXAS – Nekonečný boogie / Best Of (Supraphon)
CD POWER 5 – Best Of
CD PROJEKTIL – Best Of (B.M.S.)
LP THE FIALKY – Co krok, to 15 let punkrock – 2000-2015 Best Of (reedice – PHR)
LIVE:
CD DIVOKEJ BILL – Úvaly (Česká televize)
CD Hrůza Michal a KAPELA HRŮZY – Noc/den (Česká televize)
KOVADLINA – Live @ Headbanger FM (Coffee Breath)
CD O5 & RADEČEK – G2 Acoustic Stage (BrainZone)
CD OZW – Motorlet (Black Point)
CD Pavlíček Michal – Kulatiny – Forum Karlín – Jubilejní koncert Pět tuctů Čombeho (Warner)
2CD PRAŽSKÝ VÝBĚR – Na Václavskym Václaváku (Warner)
CD PROGRES – Live (FT)
CD RED BARON BAND – Live In Prague (Avik)
LP STRAŠIDELNÝ ELEKTRIK BAND (Avik)
MC THE MOND – The Mond (Stoned To Death)
CD THE NAIVE EXTEMPORE BAND – Pohřeb funebráka (Galén)
CD THE ROCK AND JOKES EXTEMPORE BAND – Stehlík (Black Point)
CD TITANIC – Metalovej svátek živě (Vinná muška)
TOMÁŠ PALUCHA – Pleasure Zone (Live) (Coffee Breath)
2CD TŘI SESTRY – „30“ v ještě větší Aréně! (Krakonošovo)
CD WOHNOUT – Sladkých dvacet na Vyžlovce
OSTATNÍ:
CD ALŽBĚTA – Zpověď / Kopí osudu (Spark)
LP/CD Ambrož Michal + Koller David – Srdeční příběh (Warner)
The Rest Of BUMFRANG3 (Sakraphon)
2CD BRATRSTVO LUNY – Decade / Gotická duše 2006-2016 (LunArt)
CD DISFIGURED CORPSE – 25 let znetvořené mrtvoly (Pařát)
2MC HIBAKUSHA – 20 let aneb Lež a nenávist stále vítězí nad pravdou a láskou (Bažina / DIY Piraten / Killing Art / Rosa Punx / Vegan Food / Véva)
LP KVĚTY – Copak můžu svojí milý mámě říct (Polí5)
2CD LIMETAL – Pravdu ukáže čas (BrainZone)
CD Mixle v piksle 2 (San Piego)
CD Načeva, Pavlíček, Pavel Bořkovec Quartet – Na svahu (Warner)
CD NIL – Spring Wine & Veronica (4K)
CD OLYMPIC / Milan Broum – Sprcha (Oldřich Zámostný pro fan-club)
LP/CD RUMPÁL – Co jsme si schovali (Supraphon)
CD TICHÁ DOHODA – Achtung 30! (Pop Dissident)
KOMPILACE:
CD/2CD 5+5 let Polí 5 (Eintopf III) (Polí5)
2CD Beatline 1967-1969 (Supraphon)
LP Communal Grave No. 3 (Dead Heroes)
MC Crooked To Death vol. II (Crook / Stoned To Death)
2LP Czech Up! Vol. 1: Chain Of Fools (Vampi Soul)
CD Ekompilace.cz 2016
MC Full Moon On Stage 2016 (Full Moon)
CD Jihlava Attack – Kompilace jihlavského podzemí 2001-2015 (Chyba)
CD Masters Of Rock 2016 (Pragokoncert)
CD Obscene Extreme 2016 (Obscene)
LP Plzeňská scéna aneb Pod Lampou na baru (reedice – Avik)
MC Posloucháte Jižní Čechy 4 (Raw & Harsh / Ruido de Audio / Šváb)
CD Sounds Of Anti-Fenix (AFED/Chyba)
Speedstop 2016 (Sekta SRR)
LP Vinyla 2015 (Goliart)
TRIBUTE:
LP David Koller & Friends (Cox / Championship)
ROCKOVÁ OPERA:
2CD Faust (RockOpera)
MINIALBUM & SPLIT & SINGL ROKU
V případě česko-zahraničních splitů jsou předmětem ankety pouze tučně vyznačení čeští protagonisté.
Pro fyzicky nevydaná minialba platí stejné pravidlo jako u alb – souhrnný název, prezentovaný obal, dané pořadí skladeb, souvislá přehrávatelnost. Naopak pro singly lze hlasovat pouze v případě jejich fyzického vydání, nikoli pro jednotlivé skladby vydané na albech či umístěné na různých profilech.
MP/CD 1000 BOMBS & BAJONET – Infected With Friensdhip (Support Underground)
EP ANGRY BRIGADE – Gate Of Hell / ZEMĚŽLUČ (Emergency / Insane Society / Vegan Food)
ANNE M. CHRISTIANSEN – EP (Coffee Breath)
CD ARAKAIN & DYMYTRY – Live 2016 (2P)
MC ARALKUM – demo 2016 (Apatrida / Human Liberation Front. / Music For Liberation / Rosa Punx)
CD ARCHEONIC – 16th Dimension
CD AWRIZIS & DESIRE FOR SORROW – Damnation & The Rotten Brood (MetalGate)
LP BACKFLIPING DOG / THE BREED (PHR)
CD BAD FACE – Nothing But Metal
EP CARL GUT – Karel Is Not Dead / BOMBATÖLCSÉR – Choose Your Death (Crustatombe / Dis-šröt / Exit / GRF / Raw Zine / Sekac / Soudruh / Šváb / Thrash And Burn! / Ultima Ratio / Véva / Vörös Ordög / Waking The Dead)
CD CITRON – Rebelie Vol. 2 (Studio Citron)
CD CITRON – KarmaGeton / Píseň ztracených (Studio Citron / Spark)
CD COLDBLOODED FISH – With The Fishes (Support Underground)
EP CONTROLLED EXISTENCE & SOCIAL CRISIS & MATKA TERESA & ULTIMO RAUSEA – War Is Business (Diamant / Extreme Terror / Grind Father / Halvfabrikat / Rotten Gorol / Up The Punx)
EP CONTROLLED EXISTENCE / HEADLESS DEATH (Dead Heroes)
MP CRIMINAL COLECTION – Honest Songs
EP CRITICAL MADNESS / KONFIDENT (Bažina / Ears & Wind / Lecter / Mur-mur Meteoroid / Rarach Katus)
shape picture LP/CD/MC CULT OF FIRE – Life & Sex & Death (Beyond Eyes)
CD DEAD CARNAGE – The Only Thing I Ever Wanted Was To Kill The God / SOUL MASSACRE – 1000 Ways To Die (Pařát)
EP DEMÖRALYZÉR – Demöralyzace
EP DILEMMA IN CINEMA / STUCK IN MIND (Cecek)
EP DIS-K47 – Proč to takhle musí být? / BESTHÖVEN (Totalitarianism Still Continues)
CD DIVOKÝ SNY MF – Všechno mámEPředsebou (Cecek)
CD EINE STUNDE MERZBAUTEN / TIME BURGALAR / KOOBAATOO ASPARAGUS – Nois3 Fr3aks 18 (Shit Noise)
CD ELYSIUM – Chapter I: Beginning Ot The End
CD EMBRACE THE DARKNESS – The Nameless
lathe cut 8“ EP FLUMMOX – Flummox (Noise Lathe Terrorrecods)
MC GHETTOBLASTER / V0NT (Stoned To Death)
CD GINGERHEAD – Holy Ground
CD HELLOCAUSTOR – In Memory Of Vlad Blasphemer
HENYCH 666 – Jen jednou / Oči plný krve
MC HLINOMAZ & ENTEN OG ELLER – Violence Against Violence (Stoned To Death)
EP HOW LONG? / SLAVERY (Dis-Notice / Malström / Phobia / Ultima Ratio / Véva)
CD JEGR – We Got A Fate
LP KAAR / EXORCIPHOBIA / CATASTROFY (Support Underground)
KANNOUT – Poslední iris
MP KISS ME KOJAK – Láska a porozumění (Silver Rocket)
flashdisc KOHOUT PLAŠÍ SMRT (bonus ke knize – Maťa)
lathe cut EP KONTUZE – Předurčen k otroctví (Pope’s Ass)
KOVADLINA – ep
EP KOVADLINA / TELEFON
EP LAKMÉ – Lakmé (Music For Liberation / Samuel)
MC LAUNDERED SYRUP – Old Wrongs (Silver Rocket / MamaMrdaMaso)
CD LIMETAL – SH65 – Rock’nroll démon / Zpověď
LP LYCANTHROPHY / BLOODY PHOENIX / SKUNK / DISTURBANCE PROJECT (Dead Heroes / Deep Six)
lathe cut EP MASSOLA – Torture Jazz
CD MASSOLA feat. SEDEM MINÚT STRACHU (Sky Burial)
MC MILANO – Milano (Piper)
MP MIR / SPEED!! NOISE!! HELL!! (Malárie)
CD MR. DYNABOOM / NONSENCE
CD MURDER INC. – Povolení zabíjet (Support Underground)
CD NAPALMED – Shit Demo 8 (Shit Noise)
MC NBDY – Noise Is My Religion (Dog Bless You)
lathe cut 8“ EP/CD NBDY / TUBE TENTACLES – Sabbath Noisy Sabbath (Dog Bless You)
CD NORMALS?! / NEPARKOVAT VJEZD – Máš na míň (Cecek)
MC P.V.I.B.A.C / DEN LUMÍKŮ (Pravěk)
lathe cut 5“ EP RABIES – Odkud není návratu (Exit / Noise Lathe Terrorrecods)
CD RAW – Recreate And Witness
LP REMEK / LAWINE (Rope Or Guillotine)
LP RISPOSTA – Důsledek poznání / BRICANYL TURBUHALER
MP ROSA PARKS / TENDENCIE (3core / Apatrida / Heavy Metal Vomit Party / Killing Art / Kopoбyшka / Malström / Music For Liberation / Noise Mafia / Pure Heart / Rosa Punx / Totalitarianism Still Continues / Véva)
CD SCHODIŠTĚ – poloKruh
CD SILVA NIGRA / BLODARV – Symbol Of Hate (reedice – Corvo / Necro Terrorist / Obskure Chaos)
lathe cut 8“ EP STAND UP SPEAK UP! – Společnost v obrazech současných (Noise Lathe Terrorrecods)
CD TEZAURA – Heartcore
LP THALIDOMIDE / EMPTY HALL OF FAME – Follow Your Leaders, You Small-Minded Czech Racist Bastards (PHR)
CD THE DESPERATE MIND – False Flag
EP THE JUNK FOOD – We Don’t Have A Hit
CD THE X – Next Day
EP TOMORROW’S HELL – History Of The Tricked Ones (Miruus Levyt)
EP UŽ JSME DOMA – Parník 1985 (PHR)
MC VIA – Psychopat (Arkan / Pure Heart / Trace In Maze)
VIDEO ROKU
Hlasovat lze jen pro fyzicky vydané záznamy či dokumenty, naopak nelze hlasovat pro jednotlivé videoklipy.
DVD BENEFIT – Restart
DVD Brutal Assault 2015 (Brutal Assault)
DVD DIVOKEJ BILL – Úvaly (Česká televize)
DVD HARLEJ – Tak tady máš, bože, co jsi chtěl
DVD Hrůza Michal a KAPELA HRŮZY – Noc/den + Vrátit zpátky (Česká televize)
3DVD KABÁT 2013-2015 (Pink Panther)
2DVD MALIGNANT TUMOUR – The Way Of Metallist 1991-2016
2DVD Masters Of Rock 2016 (Pragokoncert)
DVD O5 & RADEČEK – G2 Acoustic Stage (BrainZone)
DVD Pavlíček Michal – Srdeční záležitosti Michala Pavlíčka (Warner)
DVD PROGRES – Live (FT)
DVD RED BARON BAND – Live In Prague (Avik)
DVD SIFON – Live 2015 (Avik)
DVD TOTÁLNÍ NASAZENÍ – Live Rock Café 2015 (Swabian)
DVD TURBO – 35 let / Live
DVD TŘI SESTRY – „30“ v ještě větší Aréně! (Krakonošovo)
DVD WOHNOUT – Sladkých dvacet na Vyžlovce
VIDEOKLIP ROKU
Hlasovat lze pouze pro videoklipy zveřejněné roku 2016. V tomto směru je klíčové hlavně datum zveřejnění na YouTube.
Coby pomůcku k hlasování lze použít výběrový seznam doporučených videoklipů s možností jejich přehrání.
Hlasovat lze i pro jiné než v seznamu uvedené videoklipy.
KNIHA ROKU
Hlasovat lze pouze pro rockově zaměřené nebo úzce související knihy českých autorů.
Nelze hlasovat pro české překlady knih zahraničních autorů.
All Levý Aleš – DARK GAMBALLE – Svět za dekou (Redblack / X)
Diestler Radek & TŘI SESTRY – 30 let ve 30 obrazech a 7×30 fotografiích (Daranus)
Fanánek Hagen Lou – Tak to bylo, tak to je… (audiokniha – Kristián / Radioservis)
Havlíček Jiří, Špičák Jiří, Nerad Filip, Hroch Miloš – Oáza (Ostravská univerzita)
Homola Matěj – WOHNOUT – Sladkých dvacet
Homola Matěj – Chci bejt jako oni
KOHOUT PLAŠÍ SMRT – Nejlepší by bylo mít tučňáka ve vaně… (Maťa)
Kosatík Pavel, Husák Jiří – Češi 1977 – Jak z rock’n’rollu vznikla Charta 77 (komiks – Mladá fronta)
Kříženecký Jaroslav – Miki Volek – Nespoutaný život krále českého rock and rollu (XYZ)
Pavlíček Michal – Země vzdálené, doplněné o roky 2009-2015 (Lidové noviny)
Svítivý Eduard – Punk Not Dead (reedice – Nová Forma)
Vincour Lukáš – Cesta od punku ke svobodě
Vladimir 518 a kolektiv – Kmeny 90 – Městské subkultury a nezávislé společenské proudy v letech 1989-2000 (BiggBoss / Yinachi)
Votruba Václav – Kniha kovu – část 1 (MetalGate)
Výškovický B. Petr – Punkový prapor 2: Restart (PHR)
KONCERT & FESTIVAL ROKU
Hlasovat lze pouze pro koncerty, festivaly či jiné akce konané na území ČR.
Hlasovat lze pouze pro akce jako celek, nikoliv pro dílčí festivalová vystoupení jednotlivých skupin. Pokud někdo přesto chce hlasovat pro dílčí festivalové vystoupení, může tak učinit v kategorii POTĚŠENÍ ROKU.
Uvedeny jsou především akce s vlastním specifickým názvem, odlišným od názvu turné hlavní skupiny.
Hlasovat lze i pro v seznamu většinou neuvedené jednotlivé koncerty českých či zahraničních skupin.
Při hlasování je vhodné brát v potaz především organizační úroveň a vůbec celkovou koncepci akce, protože tato kategorie neoceňuje vystupující skupiny, nýbrž pořadatele těchto akcí.
Veškerá turné či vzájemně související akce konané pod stejným názvem vícekrát ročně lze uvádět souhrnně.
Takto jsou vyznačeny festivaly, které se loni nebo předloni umístily do 10. místa.
FESTIVALY:
Aerodrome Festival (Praha)
Agressive Music Fest (Pohoří)
Antitrend Open Air (Žabčice)
Attack The Summer (Praha)
Barrocko MetalShop Fest (Vendryně)
Barvy léta (Poděbrady)
Basinfirefest (Spálené Poříčí)
Beerfest (Olomouc)
Benátská! (Liberec)
Bernard Fest (Humpolec)
Berounské letorosty (Beroun)
Beseda u Bigbítu (Tasov)
Blatenský fest (Blatná)
Boskovice (Boskovice)
Bounty Rock Café Open Air (Olomouc)
Brněnecfest – Punkovej klystýr (Brněnec)
Brod 1995 (Český Brod)
Broumovská kytara (Broumov)
Brutal Assault (Jaroměř)
Březovská metalová noc (Březová u Sokolova)
Buchlovské hudební léto (11x Buchlovice)
Cecek Birthday Fest (Havlíčkův Brod)
Colours Of Ostrava (Ostrava)
Creepy Teepee (Kutná Hora)
Cross Fest (Chlum u Křemže)
Čarodějáles (Brno)
Death Coffee Party (Litoměřice)
East Way Punk Fest (Vršovka)
Ekompilace.cz (Mělník, Vysoké Mýto, Sokolov, Frýdlant nad Ostravicí, Prachatice, Domažlice)
Enter The Eternal Fire (Volyně)
Eternal Hate Fest (Nýrsko)
Eurotrialog (Mikulov)
Fajtfest (Velké Meziříčí)
Fekal Party (Praha)
Festa de la Pohoda (Vodňany)
Festival Dokořán (Karviná)
Festival V lese (Batňovice)
Fluff Fest (Rokycany)
Folk Metal Fest (Tišnov)
Footfest (Želeč u Tábora)
Free Dim Fest (Tábor)
Fryyfest (Nové Město pod Smrkem)
Hardcore Extreme Days (Heřmanův Městec)
Havířovské slavnosti (Havířov)
Hell Fast Attack (Brno)
Hradby Samoty (Rosice u Brna)
Hrádek Rock Summer (Hrádek nad Nisou)
Hrady.cz (Točník-Žebrák, Kunětická Hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov, Bezděz)
Chillifest čili 20 let GRIDE (Rechle u Prachatic)
Chodrockfest (Domažlice)
Immortal Shadows Fest (Frýdek-Místek)
Infernal Fest (Dolany u Jaroměře)
Jam Rock (Žamberk)
Jičínfest (Nový Jičín)
JihlavArt (Jihlava)
Keltská noc (Harrachov)
Koupák vítá léto (Strašice)
Krhanice open air (Krhanice)
Kunčický kravál (Kunčice u Letohradu)
Litoměřický kořen (Litoměřice)
Magick Musick (Čermná u Sušice)
Magmafest (Písek, Jihlava)
Majáles (Hradec Králové, Plzeň, Praha, Ostrava, Brno, Ústí nad Labem)
Maloskalská noc (Malá Skála)
Masters Of Rock (Vizovice)
Metal Madness (Sušice)
Metalfest Open Air (Plzeň)
MetalGate Czech Death Fest (Červený Kostelec)
Metronome Festival (Praha)
Mezi ploty (Praha)
Mighty Sounds (Tábor)
More Noise For Life (Podbor)
Mystic SK8 Cup (Praha)
Natruc (Kolín)
Nezávislý festival – Branišovice Open Air (Branišovice)
Nice To Eat You Deathfest (Horní Libchava)
North-Eastern Open Air (Krnov)
Obscene Extreme (Trutnov)
Okoř (Okoř)
Okoř se šťávou (Okoř)
Open Air Musicfest Přeštěnice (Přeštěnice)
Ostrava v plamenech (Ostrava)
Pallasit Fest (Zruč nad Sázavou)
Pekelný ostrov (Holýšov)
Pilsner Fest (Plzeň)
Pod parou (Vyškov)
Poličské rockoupání (Polička)
Punx Piknik (Tři Dvory u Kolína)
Revival Fest (Výrava)
Rock For Churchill (Vroutek)
Rock For People (Hradec Králové)
Rock Heart (Moravský Krumlov)
Rock Of Sadská (Sadská)
Rockfest Dačice (Dačice)
Rocková Hostim (Hostim)
Rockování (Mnichovice)
Rockové chrlení (Brno)
Rockový nářez (Košťany)
Rokytná Fest (Rokytná nad Rokytnou)
Rozmarné léto (Pikovice, Doksy, Most)
Sázavafest (Světlá nad Sázavou)
Setkání svobodných duší (Zubří)
Silver Rocket Summer Speedstop – Butick v lese (Sedlčany)
Slavonice Fest (Slavonice)
Slezská noc (Vendryně)
Slezskoostravský Rock-Fest (Ostrava)
Slušnej kanál open air festival (Praha)
Strahov Open Air (Praha)
Summer Punk Party (Volyně)
Štěrkovna Open Music (Hlučín)
Šternberský kopec (Šternberk)
Šumava Against (Sušice)
Šumava Rocks (Sušice)
TaRock – Tachovské rockové léto (Tachov)
The Legends RockFest (Hořice)
Thirst For Grind (Praha)
Topfest.cz (Slavkov u Brna)
Trutnoff open air festival (Trutnov)
Třebíč open air (Třebíč)
TŘI SESTRY v Braníku! – 31 let open air (Praha)
Týnecký mazec (Týnec nad Labem)
Under Dark Moon (Dolní Čermná)
United Islands Of Prague (Praha)
Valník (Slaný)
Vinohraní ve Viniu (Velké Pavlovice)
Vizovické Trnkobraní (Vizovice)
Votvírák (Milovice)
Vrabčák (Moravský Krumlov)
Výrava Fest (Výrava)
Vysmáté léto (Kadaň)
Vysočina Fest (Jihlava)
Vzdor Fest (Hostašovice)
Zámostí (Třebíč)
KLUBOVÉ & HALOVÉ AKCE:
Afterdark Fair (Brno)
Against The Stream (Žamberk)
Animal Rescue Fest (Hrušovany u Brna)
Antitrend Party (8x Brno)
Azylácký Chilli Fest (Liberec)
Baskerville Party (Olomouc)
Bestial Machinery Fest (2x Olomouc)
Brněnský Beatfest (Brno)
Brnö Chainsaw Massacre (Brno)
Brno v plamenech (Brno)
Bugrfest (Stará Ves u Rýmařova)
Carnival Of Souls (Karviná)
Cos to řval?!!? (Brno)
Crust/Grind & Hardcore Party (Ořechov u Brna)
Dead End (České Budějovice)
Deadly Storm In Božkov (Plzeň–Božkov)
Decadent Winter (2x Plzeň)
Den pro kliniku (několik míst)
End Of All Nights (Temelín)
Filip Rest In Peace Gig (Brno)
Folk Metal Pilgrims (Ostrava)
For The Punx (Havlíčkův Brod)
Fuck Off Party (Praha)
Grabofest (Karviná)
Guttural Gore Grind Mafia (Ostrava)
Hardcore Punk Night (Praha)
Heavyweight Night (České Budějovice)
Hell Hammer Festival (Hradec Králové, Praha, Brno, Ostrava)
Christ Mosh Beast (Praha)
Christmas Enema Party (Jihlava)
Christmassacre Festival (Brno)
KidsAndHeroes Punkrock X-Mas (Plzeň, Praha, Olomouc, Brno)
Killed By Brno – Filip Forever Gig (Brno)
Kinder Grinder (Praha)
La Fiesta Del Ruido (Praha)
Magická noc trubadúrů (Kralupy nad Vltavou)
Memory Remains (Pardubice)
Metal Christmas (Sušice)
MetalGate Massacre (4x Praha)
Never Say Die! (Praha)
Night Of Wolves (Brno)
No Future Night (Praha)
Noise Fest (Brno)
Pagan Black Night (Brno)
Peklo nad Otavou (Strakonice)
Phantoms Of Pilsen (Plzeň)
Podzimní Mighty Sounds (Praha)
Pomoc pro Colectiv (Praha)
Power Grindcore (Brno)
Prague Death Mass (Praha)
Prague Sounds Good (Praha)
Pravěkfest (Praha)
Pre-Fluff Hardcore Matinee (Praha)
Prometalfest (Rýmařov, 3x Bruntál)
Punk Fest (Havlíčkův Brod)
Punk není mrkev (Brno)
Punkovej večírek (Vrchlabí)
Punx Picnic – 15 let Phobia Records (Praha)
Rockové vánoce na Barče (Praha)
Rotten Fest (2x Olomouc)
Satan Klaus Fest (Volyně)
Sere pes (Brno)
Sídhe Fest (Olomouc)
Slam Da Fuck Up (3x Olomouc)
Somnolent Feast (Brno)
Space Of Double Face Death Fest (Praha)
Spark Fresh Blood (Brno)
Suomi Weird Spring (3x Praha)
Thrash Nightmare (Písek)
Trendkiller Fest (Praha)
Týnfest (Týn nad Vltavou)
Víc než hudba, víc než móda (Brno)
Waiting For The Summer (Brno)
Waiting For The Winter (Brno)
Warpath Live Fest (Česká Třebová)
Winter Agressive Fest (Pohoří)
Winter Masters Of Rock (Zlín)
Winter Metal Attack (Praha)
Winter Violence (Pardubice)
Zimní Pravěkfest (Praha)
Žižkovská noc (Praha)
Žižkův vraždící palcát (2x Tábor)
TURNÉ o počtu 1-2 hlavních kapel:
ALICE – 100/4 Tour
ARAKAIN + DYMYTRY – Tour
CITRON & Tanja – Rebelie Rebelů – Radegast Tour
DEBUSTROL + HENTAI CORPORATION – Bodám tě a ty řveš jak tour
DEBUSTROL – 30 let massakru! + HYPNOS + MALIGNANT TUMOUR
GAIA MESIAH + KURTIZÁNY Z 25. AVENUE
HARLEJ – Tour
HARLEJ + ZAKÁZANÝ OVOCE – Alkohol.cz Tour
CHINASKI – Rockfield tour
KREYSON – Memorial Tour – Anděl na útěku po 25 letech
MANDRAGE – Všechny kočky tour
minus 123 minut – Comeback Tour
O5 & RADEČEK – Na střechách
ROOT + TÖRR
RYBIČKY 48 – Kamarádi – Akustické tour
SEVEN – 20 let s vámi
SUPPORT LESBIENS – K.I.D. Tour
ŠKWOR – Hledání identity tour
TITANIC – Metalovej svátek tour + ASGARD + EAGLEHEART
TOTÁLNÍ NASAZENÍ + UKRADENÝ OVOCE – Totálně ukradený tour
VISACÍ ZÁMEK + Záviš – Pornopunktour
VISACÍ ZÁMEK + VYPSANÁ FIXA – Kult Tour 2
VÍCEKAPELOVÁ TURNÉ:
Autumn Tour – F.O.B. aj.
Babskej RockFest – LORETTA + THE AGONY + KAPRIOLA aj.
Czech Blade Tour – Big Boss + YBCA aj.
Easter Massacre Tour – TORTHARRY + FLESHLESS + ANTIGOD
In Memory Of Vlad Blasphemer Tour – HELLOCAUSTOR + TYRANIZER aj.
Souboj Rebelů – Radegast Tour – CITRON & Tanja + A. Brichta + M. Dodo Doležal + J. A. Kronek
VÝROČNÍ & SPECIÁLNÍ KONCERTY:
ABRAXAS – 40 let (Praha)
Beat Fest – Michal Pavlíček – 60 let – Pět tuctů Čombeho (Praha)
Cecek Records – 15 let (Havlíčkův Brod)
DEZINFEKCE – Never Mind The 25 (České Budějovice)
Dragoun Roman – 60 let (Praha)
Druhý festival druhé kultury (Bojanovice)
JASNÁ PÁKA – 35 let (2x Praha)
KOHOUT PLAŠÍ SMRT – 20 let, kurnik! (Praha)
Koller David & Friends (Praha)
Krásný ztráty – Live 70 – Michal Prokop & FRAMUS 5 aj. (Loket)
LAURA A JEJÍ TYGŘI – 30 let (Praha)
LUCIE – 30 let (Plzeň, Brno, Praha)
MALIGNANT TUMOUR – 25 let + ASPHYX + AGATHOCLES (Ostrava)
MATAHARI – 15 let (Praha)
MOTORBAND – 30 let (Chrást u Plzně)
Pařát Birthday Party (Žamberk)
Polí 5 – 10 let (Praha)
PRAŽSKÝ VÝBĚR + Český národní symfonický orchestr – eR – Last or Forever (Praha)
Prokop Michal & FRAMUS 5 + Karlovarský symfonický orchestr a hosté – Město Er (Praha)
Radio 1 – 25 let (Praha)
Rock Café – 25 let (Praha)
Semelka Lešek – 70 let (Praha)
Schelinger Jiří – 65 let (Praha)
SIX DEGREES OF SEPARATION – 20 let + HYPNOS + DYING PASSION aj. (Ludkovice)
TATA BOJS & Symfonický orchestr Českého rozhlasu (Praha)
TORTHARRY – 25 let (Police nad Metují)
VYPSANÁ FIXA + Mixle v piksle – Letní tlení (Praha)
WOHNOUT – 20 let (Praha)
KONCERTY V RÁMCI VYHLÁŠENÍ CEN:
Anděl (Praha)
Anděl – žánrové ceny (Praha)
Apollo (Praha)
Beatová síň slávy (Loket nad Ohří)
Břitva (Brno)
Vinyla (Praha)
Žebřík (Plzeň)
NEJVĚTŠÍ KONCERTY ZAHRANIČNÍCH KAPEL:
(oproti minulým rokům jsou zde uvedeny jen ty úplně největší koncerty, zatímco v případě ostatních koncertů zahraničních kapel je třeba, aby si hlasující na ně vzpomněl sám, tedy bez připomenutí formou seznamu)
Praha – AC/DC & Axl Rose, BLACK SABBATH, IRON MAIDEN, Paul McCartney, RED HOT CHILI PEPPERS, SCORPIONS, SLIPKNOT, Tarja, THE CURE
Plzeň – Robert Plant & THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS
Zlín – Tarja
MÉDIUM ROKU (magazíny & fanziny & webziny & pořady)
Hlasovat lze pouze pro rocková, metalová, hardcorová, punková či alespoň částečně takto zaměřená hudební média.
Nelze hlasovat pro jakékoli internetové stránky, ale pouze takové, jejichž prvořadou rolí je publicistická činnost. Nelze tedy hlasovat pro Bandzone, weby kapel, weby pro stahování hudby, e-shopy apod.
Pro publicistické blogy či fotografické prezentace lze hlasovat pouze tehdy, jsou-li dílem širší redakce, nikoliv osobní prezentací jediné osoby.
Pokud ještě loni výrazně fungovala, lze hlasovat i pro média mezitím ukončená.
Hlasovat lze pouze pro samostatně fungující média, nikoli pro média fungující coby součást jiného média.
V případě médií fungujících tištěně i internetově je nutné obě verze posuzovat společně a nelze tedy hlasovat pro každou zvlášť.
Nehlasujte pro média, která tvoříte, jste jejich součástí nebo s nimi výrazně spolupracujete.
Pro rozhlasová či televizní rocková či obecně hudební média lze hlasovat pouze jako celek a tedy nikoli pro jednotlivé pořady, zatímco v případě hudebních pořadů fungujících v rámci všestranně zaměřených médií lze naopak hlasovat pouze pro ony konkrétní pořady a nikoli média jako celek.
Takto jsou vyznačena média, která se loni nebo předloni umístila do 10. místa.
PAPÍROVÉ MAGAZÍNY & FANZINY (některé současně i na webu):
Black & Pure Sin
Cerelitida
Communal Grave
Elens
Fakker!
Full Moon
Garfweek
Help Music
Hluboká orba (Phil Hell – Rest In Peace)
How Can Limo Kid Kill Your Dreams
Hudební noviny
Kawakamiho rýže
Malström
Muzikus
Noise Master
Pařát
Raw Zine
Rock & All
Rock & Pop
Sebetvor
Spark
The Humbling Experience
Trubadúr
INTERNETOVÉ MAGAZÍNY & WEBZINY:
Aardvark
Abyss
Core Music
Crazy Diamond
Czech Blade
Czechcore
Deadly Storm
DIYcore
Echoes
FMzine
Fobia
Frontman
Hard Music Base
Headliner
HIS Voice
Hudební knihovna
iReport
Kids And Heroes
Marast Music
Metal Forever & Metal Man
Metal-Line
Metalopolis
Musicserver
NMNL
Obscuro
Orbis Metallum
Periferia
Photomusic
Punk.cz
R.U.M.
Raw Zine
Rock+
Rockmag
Rockshock
Sanctuary
Sicmaggot
Southcore
Tubera
Vinyl Disk Musick
Volume Max
Whiplash
Xichty
Xplaylist
ROZHLASOVÉ STANICE:
Radio 1
Radio Beat
Radio Čas Rock
Rádio Fajn Rock Music
Radio Wave
Rock Radio
Rock Max
RockZone
StreetCulture
TELEVIZNÍ STANICE:
Óčko
Óčko Gold
Rebel
Retro
Slušnej kanál
TELEVIZNÍ POŘADY (mimo uvedené televizní stanice):
Kombo (ČT)
TV Rockparáda (Fajn Rock Music)
FIRMA ROKU (vydavatelé & distributoři & prodejci & promotéři apod.)
Hlasovat lze především pro ty firmy, které vyvíjejí vydavatelskou, distribuční, prodejní či pořadatelskou činnost.
Výraz „firma“ nutno chápat s rezervou, neboť jsou uvedeni i vydavatelé či pořadatelé zcela neoficiálního charakteru.
Uvedeny v seznamu jsou především ty firmy, které loni vydaly alespoň jeden český rockový titul.
V případě v seznamu uvedených nadnárodních firem jsou míněny pouze jejich české pobočky.
Názvy firem jsou většinou uvedeny bez koncovek typu Records, Production, Music, Agency, Promotion apod.
Nutno rozlišovat firmy Indies MG, Indies Scope či Indies Happy Trails a prodejnu Indies.
Hlasování se netýká hudebních klubů či nahrávacích studií.
Takto jsou vyznačeny firmy, které se loni nebo předloni umístily do 10. místa, nebo jež loni vydaly alespoň 5 titulů či byly jinak intenzivně aktivní.
VELCÍ VYDAVATELÉ a jejich v roce 2016 vydané české rockové tituly:
Supraphon – Supraphonline, LP OLYMPIC, LP/CD RUMPÁL, LP/CD / 6CD box Michal Prokop & FRAMUS 5, CD Petr Bende, PRIESSNITZ, 2CD ABRAXAS, Beatline 1967-1969, LAURA A JEJÍ TYGŘI, Jiří Schelinger / F. R. Čech, 7CD box / 6CD box Luboš Pospíšil
Warner – LP/CD Michal Ambrož + David Koller, KATAPULT, CD EDDIE STOILLOW, Michael Kocab, Načeva + Pavlíček + Pavel Bořkovec Quartet, UDG, CD / 10CD box XIII. STOLETÍ, CD+DVD Michal Pavlíček, 2CD PRAŽSKÝ VÝBĚR, 4CD KABÁT
další – Universal
ROCKOVÍ, ALTERNATIVNÍ či NADŽÁNROVÍ VYDAVATELÉ a jejich v roce 2016 vydané české rockové tituly:
100PROmotion – CD VLTAVA
Alfedus – CD BAD JOKER’S CREAM, BLUE ROCKET, LOCO LOCO, ZAKÁZANÝ OVOCE
Avik – LP Plzeňská scéna aneb Pod Lampu na baru, STRAŠIDELNÝ ELEKTRIK BAND, CD CONTINUE…, IFA ROCK, RAMBANBÁM, TRAUTENBERK, WIMP, CD+DVD RED BARON BAND, DVD SIFON
Black Point – CD OZW, THE ROCK AND JOKES EXTEMPORE BAND
BrainZone – 2CD LIMETAL, CD+DVD O5 & RADEČEK
FT – CD Roman Dragoun, CD+DVD PROGRES
Guerilla – CD KABARET DOKTORA CALIGARIHO
Championship – LP David Koller & Friends, CD SMRTISLAV, THE.SWITCH
Indies Happy Trails – CD MUCHA
Indies Scope – CD BAZZTAARKLAN, 2CD ZUBY NEHTY
Minority – LP C
X – CD PLACES / Redblack – kniha DARK GAMBALLE
další – Indies MG, Starcastic
METALOVÍ VYDAVATELÉ a DISTRIBUTOŘI a jejich v roce 2016 vydané české tituly, popřípadě konané akce:
Beyond Eyes – shape picture LP/CD/MC CULT OF FIRE
Bizarre Leprous – LP GUTALAX, 2LP AHUMADO GRANUJO, CD HIGH PURITY, KANDAR, VAGINAL DIARRHOEA, 2CD PATHOLOGIST
Epidemie – CD DYING PASSION, SOMNUS AETERNUS
Doomentia – CD BRUTALLY DECEASED
L’Inphantile Collective – Fekal Party, Kinder Grinder aj., CD DIPHTERIA
Lecter – LP ISACAARUM, EP CRITICAL MADNESS / KONFIDENT
Library Of Hellfire Gods – LP PANYCHIDA, STÍNY PLAMENŮ, TROLLECH
Magick Disk Musick – Magick Musick Open Air, web Vinyl Disk Musick, LP HEIDEN, CD MORTIFILIA
Maximed – LP ANTIGOD
MetalGate – MetalGate Czech Death Fest, MetalGate Massacre, Suomi Weird Spring, MetalOnline, Kniha kovu, LP ANTIGOD, CD AWRIZIS & DESIRE FOR SORROW, DEMIMONDE, LIVEEVIL, SIX DEGREES OF SEPARATION, 10CD box TORTHARRY
Monster Nation – LP ANTIGOD
Nasphyr – LP SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY
Nice To Eat You – Nice To Eat You Deathfest, LP ANTIGOD
Rarach Katus – LP GUTALAX, EP CRITICAL MADNESS / KONFIDENT
Support Underground – LP 1000 BOMBS, KAAR / EXORCIZPHOBIA / CATASTROPHY, LAID TO WASTE, MP/CD 1000 BOMBS & BAJONET, CD COLDBLOODED FISH, MURDER INC.
Werewolf – CD KRAAKE, SEKHMET, UMBRTKA
další – Khaaranus, Lacerated Enemy, Lavadome, Shindy, Underground
PUNKOVÍ, HARDCOROVÍ a NOISEROCKOVÍ VYDAVATELÉ, KOOPERÁTOŘI a DISTRIBUTOŘI a jejich v roce 2016 vydané české tituly, popřípadě konané akce:
Aback – More Noise For Life, LP GOMORA
Apatrida – LP RESURGO, MP ROSA PARKS / TENDENCIE, MC ARALKUM
Bažina – EP CRITICAL MADNESS / KONFIDENT, 2MC HIBAKUSHA
Cecek – LP NEŽFALEŠ, EP DILEMMA IN CINEMA / STUCK IN MIND, CD DIVOKÝ SNY MF, NORMALS?! / NEPARKOVAT VJEZD, NOT!, PANTER, 2. vydání knihy HNF
Coffee Breath – ANNE M. CHRISTIANSEN, KOVADLINA, OI OI PIRATOI, TOMÁŠ PALUCHA
Člověk – LP GOMORA
Damage Done – LP I AM PENTAGON, REPELENT SS, LP/MC KOVADLINA
Dead Heroes – LP LYCANTHROPHY / BLOODY PHOENIX / SKUNK / DISTURBANCE PROJECT, LP+fanzin Communal Grave No. 3, EP CONTROLLED EXISTENCE / HEADLESS DEATH
Dis-šröt – LP GOMORA, RESURGO, EP CARL GUT / BOMBATÖLCSÉR
DIY Piraten – 2MC HIBAKUSHA
Dog Bless You – lathe cut 8“ EP/CD NBDY / TUBE TENTACLES, MC NBDY
Election – CD SLAVES OF STADIUM ROCK
Emergency – EP ANGRY BRIGADE / ZEMĚŽLUČ
Exit – EP CARL GUT / BOMBATÖLCSÉR, lathe cut 5“ EP RABIES
GRF – fanzin, LP GOMORA, EP CARL GUT / BOMBATÖLCSÉR
Holubník – LP NOAR+IS+
Chyba – CD Jihlava Attack, Sounds Of Anti-Fenix
Insane Society – EP ANGRY BRIGADE / ZEMĚŽLUČ
Kachnička – LP UNNA
Killing Art – MP ROSA PARKS / TENDENCIE, 2MC HIBAKUSHA
Kopoбyшka – MP ROSA PARKS / TENDENCIE
Malárie – MP MIR / SPEED!! NOISE!! HELL!!
Malström – fanzin, MP ROSA PARKS / TENDENCIE, EP HOW LONG? / SLAVERY
Mama Mrda Maso – LP UNNA, 2LP PLANETY, MC LAUNDERED SYRUP
Miruus Levyt – EP TOMORROW’S HELL
Mur-mur Meteoroid – EP CRITICAL MADNESS / KONFIDENT
Music For Liberation – MP ROSA PARKS / TENDENCIE, EP LAKMÉ, MC ARALKUM
NAAB / Noise Assault Budweiss – MC KIDNEY TRAUMA, TOSIRO
Noise Mafia – MP ROSA PARKS / TENDENCIE
Noise Master – fanzin / Noise Lathe Terrorrecords – lathe cut 5“ EP RABIES, lathe cut 8“ EP FLUMMOX, STAND UP SPEAK UP!
Phobia – Punx Picnic, LP GOMORA, EP HOW LONG? / SLAVERY
PHR / Papagájův hlasatel – LP BADFLIPING DOG / THE BREED, COMPLICITÉ CANDIDE, DEGRADACE, E!E, NAŠROT, RESURGO, TELEX, THALIDOMIDE / EMPTY HALL OF FAME, THE FIALKY, UCHÁZÍM, LP / LP/CD ŠANOV 1, EP UŽ JSME DOMA, kniha Punkový prapor 2: Restart
Piper – LP UNNA, MC MILANO
Pope’s Ass – Pallasit Fest, lathe cut EP KONTUZE
Pure Heart – fanzin Black & Pure Sin, MP ROSA PARKS / TENDENCIE, MC VIA
Raw Zine – fanzin, webzin, EP CARL GUT / BOMBATÖLCSÉR
Rosa Punx – MP ROSA PARKS / TENDENCIE, MC ARALKUM, 2MC HIBAKUSHA
Sakraphon – LP BUMFRANG3, NOAR+IS+, MC ASSTMA
Samuel – EP LAKMÉ
Silver Rocket – Silver Rocket Summer Speedstop, LP BUMFRANG3, KONTROLL, NOAR+IS+, TOMÁŠ PALUCHA, UNNA, 2LP PLANETY, MP KISS ME KOJAK, MC LAUNDERED SYRUP / Sekta – Speedstop 2016
Stoned To Death – MC Crooked To Death vol. II, GHETTOBLASTER / V0NT, HLINOMAZ / ENTEN OG ELLER, THE MOND, TOMÁŠ PALUCHA
Šváb – LP GOMORA, EP CARL GUT / BOMBATÖLCSÉR, MC Posloucháte Jižní Čechy 4
Tchichimania – LP BURNING STEPS
Úchylný koš – LP GOMORA
Ultima Ratio – LP RISPOSTA, EP CARL GUT / BOMBATÖLCSÉR, HOW LONG? / SLAVERY
United Crusties – Killed By Brno, Víc než hudba, víc než móda aj.
Vegan Food – EP ANGRY BRIGADE / ZEMĚŽLUČ, 2MC HIBAKUSHA
Véva – LP GOMORA, MP ROSA PARKS / TENDENCIE, EP CARL GUT / BOMBATÖLCSÉR, HOW LONG? / SLAVERY, 2MC HIBAKUSHA
Vörös Ördög – EP CARL GUT / BOMBATÖLCSÉR
Waking The Dead – EP CARL GUT / BOMBATÖLCSÉR
další – ABC, Cestou na hřbitov, Dog Lovers, Hella Punx, Kamčůf D.I.Y. Swět, Naše desky & Naše koncerty, Nuclear Madness, Obsedante!, Olga Hepnarová, Psychocontrol, Rauha Turva, SF Crew, Swamper, Venus Flag, Voltage, War Pigs
VLASTNÍ VYDAVATELSTVÍ SKUPIN a jejich v roce 2016 vydané tituly, popřípadě konané akce:
2P – CD ARAKAIN, CD / turné ARAKAIN & DYMYTRY
Citadela – CD Vilém Čok & BYPASS
GummiStudio Y – CD Necrocock
Jihosound – 2LP/CD MASTER’S HAMMER
LunArt – Trubadúr, Magická noc trubadúrů, 2CD BRATRSTVO LUNY
Pop Dissident – CD TICHÁ DOHODA
San Piego – CD Mixle v piksle
Swabian – DVD TOTÁLNÍ NASAZENÍ
Yannick South – CD HOUPACÍ KONĚ
MEDIÁLNÍ VYDAVATELÉ a jejich v roce 2016 vydané české tituly:
One & One – 12x magazín Rock & Pop + web
Pařát – 6x magazín Pařát + web, PařátShop, Pařát Birthday Party, LP V.A.R., CD DEAD CARNAGE / SOUL MASSACRE, DISFIGURED CORPSE, HYPNOTIC SCENERY, REACTION EXTASY TRANCE, SCARS OF THE INSANE, VIRTUAL VOID
Rock & All – 12x magazín Rock & All + web
Smile – 12x magazín Spark + web, 12x magazín Fakker! + web, 11x magazín Full Moon + web FMzine + MC Full Moon On Stage, Czech Blade, Musicserver, Xplaylist, Spark Fresh Blood, Spark TV
PRODEJCI, popřípadě jejich vydané tituly:
Bontonland (4x Praha, 2x Brno, 2x Ostrava, 1x Hradec Králové, Liberec, Olomouc, Pardubice, Ústí nad Labem, Zlín)
Day After (Rekomando – Praha)
Indies (Brno)
Lumber’s Shop (Brno)
Metalshop (Praha, Brno, Bystřice) & Nosferatu & Punkshop & Coreshop
Mondo Bizarro (Ostrava)
Music Records (Plzeň)
Mystic (Praha)
Polí 5 (Rekomando – Praha) – LP KVĚTY, CD/2CD 5+5 let Polí 5
Punkstore (Praha) & Metalstore & Rockstore
Red Raven (Praha)
Rock Fashion (Praha)
Vinyl Records (Brno)
Vinyl Store (Praha)
další – Popron, Rock Paradise
Některé další AGENTURY a PROMOTÉŘI a jejich konané akce, popřípadě vydané tituly:
Ameba – Rock For People, Brod 1995 aj.
BFF – Basinfirefest
Colour – Colours of Ostrava
Crystal – Guttural Gore Grind Mafia
Geronimo – Trutnoff open air festival
Goliart – ceny Vinyla + LP
Krakonošovo – TŘI SESTRY open air, Barvy léta, Keltská noc, Shopák, 2CD+DVD TŘI SESTRY
Magmakoncert – 2x Magmafest aj.
Murderous – Hell Fast Attack, CD SILVA NIGRA
Obscene – Obscene Extreme + CD
Obscure & Brutal Assault – Brutal Assault + DVD, koncerty
Petarda – Ostrava v plamenech, Slezská noc aj.
Pink Panther – koncerty, CD WANASTOWI VJECY, 3DVD+CD KABÁT
Pragokoncert – Masters Of Rock + CD + 2DVD, Winter Masters Of Rock, Metalfest Open Air, Vinohraní ve Viniu, turné CITRON, koncerty
další – ][ (doublebrackets), /-\ (sdbs), A.M. 180, Best I.A., BrainWave, Conspiracy, D_Smack_U, Hard Bones, Heartnoize, Kontra, Ladrogang, Live Nation, Nucoast, Ozzy a Potkan, Scrape Sound, Soundmachine, Start Today, Two Shovels Events, Velryba, Vichr, Vlny
PRODUCENT ROCKOVÝCH OPER:
RockOpera Praha – Antigona, Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám, Romeo & Julie, Faust + 2CD, Anna Karenina, Bardo Thödol, Proces, CD KING SIZE
DALŠÍ UDÁLOSTI – lze použít v kategoriích POTĚŠENÍ ROKU a ZKLAMÁNÍ ROKU
Uvedeny jsou převážně jen konkrétní události, hlasovat však lze i pro obecnější jevy na hudební scéně.
Nelze uvádět skutečnosti zcela mimohudebního charakteru.
Lze uvádět pozitivní či negativní skutečnosti vůči konkrétním osobám, tyto skutečnosti by se však měly zjevně týkat konkrétních aktivit v hudební oblasti.
SMRT:
zemřel Přemysl Černík (31), člen týmu festivalu Mighty Sounds a skupin THE DRAIN, L’POINT aj.
zemřel Filip „Phil Hell“ Fuchs (40), vůdčí osobnost radikálně hardcorepunkové scény, tvůrce fanzinu Hluboká orba, kytarista skupin MRTVÁ BUDOUCNOST a SEE YOU IN HELL, člen týmu United Crusties, tvůrce kompilačních LP, autor knihy Kytary a řev aneb Co bylo za zdí aj.
zemřel Radim Hladík (69), jedna z největších českých rockových legend všech dob, kytarista skupin MATADORS a BLUE EFFECT
zemřel Jiří Chlíbec (88), publicista, dramaturg, pořadatel, mj. tvůrce pořadu Větrník
zemřel Franta Kacafírek (60), houslista skupiny TŘI SESTRY
zemřel Jiří „Ozzy“ Kubík (54), pořadatel koncertů a zájezdů firmy Ozzy & Potkan
zemřel Miroslav “U.B.I.N.A.“ Ubias (40), člen skupin FOUR SEATS FOR INVALIDES, CONTRASTIC, OPITZ, RAVELIN 7, PIGSTY, BRUTALLY DECEASED aj.
zemřel Ondřej Zapletal, kytarista skupin MILANO a NESSELSDORF
NAROZENINY & VÝROČÍ:
Michal Prokop – 70 let, Lešek Semelka – 70 let, Roman Dragoun – 60 let, Michal Pavlíček – 60 let
ABRAXAS – 40 let, PRAŽSKÝ VÝBĚR – 40 let, JASNÁ PÁKA – 35 let, DEBUSTROL – 30 let, LAURA A JEJÍ TYGŘI – 30 let, LUCIE – 30 let, MOTORBAND – 30 let, TICHÁ DOHODA – 30 let, ALICE – 25 let, ceny Anděl – 25 let, DEZINFEKCE – 25 let, MALIGNANT TUMOUR – 25 let, Radio 1 – 25 let, Rock Café – 25 let, SEVEN – 20 let, SIX DEGREES OF SEPARATION – 20 let, TORTHARRY – 25 let, GRIDE – 20 let, KOHOUT PLAŠÍ SMRT – 20 let, POWER 5 – 20 let, WOHNOUT – 20 let, Cecek Records – 15 let, MATAHARI – 15 let, Phobia Records – 15 let, Polí 5 – 10 let, RockOpera Praha – 10 let
SKUPINY:
návrat skupiny –123 MIN.
návrat skupiny GAIA MESIAH
návrat skupiny LVMEN
konec skupiny C
konec skupiny MORGUE SON
odchod Randala ze skupiny CRUADALACH
DOKUMENTY & FILMY:
dokument skupiny ALICE Rocková legenda ALICE
cestopisný dokument skupiny BOY Chaos Across Japan
dokument Michala Hrůzy Vrátit zpátky
dokument skupiny LUCIE Příběh jedný kapely
dokument skupiny MALIGNANT TUMOUR The Way Of Metallist
dokument Michala Pavlíčka Srdeční záležitosti
cestopisný dokument skupiny THE.SWITCH The.Faith
píseň skupiny PROGRES 2 Kdo jsem ve filmu X-Men: Apokalypsa
MÉDIA:
po smrti Filipa Fuchse dokončené poslední číslo fanzinu Hluboká orba
konec fanzinu Hluboká orba
konec webu Mortem
konec webu Photomusic
nově vzniklé Hudební noviny
konec pořadu Kombo na ČT
retrokoncertní seriál skupiny OLYMPIC Procházka historií na ČT
reportáž TV Prima o zrušeném koncertu skupin TÖRR a ROOT ve Valašských Kloboukách
článek Ortel nad svobodou slova? v magazínu Spark
KONCERTY & FESTIVALY:
koncerty pro tragicky vyhořelý bukurešťský klub Colectiv
koncerty věnované památce Filipa Fuchse
koncerty pro pražské autonomní centrum Klinika
úřednické snahy zlikvidovat pražské autonomní centrum Klinika
speciální koncert skupiny IMODIUM ve věznici Plzeň-Bory
klub Roxy odmítající koncert skupiny MORTAL CABINET
vzpomínkový koncert skupiny OZW
vzpomínkový Druhý festival druhé kultury v Bojanovicích
megakoncert skupiny PRAŽSKÝ VÝBĚR
město Valašské Klobouky rušící koncert skupin TÖRR a ROOT
prohlášení pražských hudebních klubů vůči fašizaci společnosti
společná iniciativa skupin odmítajících hrát se skupinou ORTEL
David Koller odmítající hrát na místech, kde hrála skupina ORTEL
síť smsticket věnující zisk z předprodeje koncertů skupiny ORTEL uprchlíkům a příště odmítající prodávat vstupenky na jejich koncerty
megakoncerty skupiny ORTEL
mnohé skupiny odmítající hrát na Delikvent Mazec Festu v Hradci Králové, chystaném pořadatelem megakoncertů skupiny ORTEL
zrušení Delikvent Mazec Festu v Hradci Králové
návštěvníci festivalu Brutal Assault zvelebující areál v pevnosti Josefov
mnohahodinové fronty na festivalu Brutal Assault
nový čipový systém na festivalu Brutal Assault
fotbalový zápas mezi Brutal Assault Obscuros a Obscene Extreme Grinders
speciální koncert skupiny GUTALAX na festivalu Obscene Extreme
Martin Věchet zvoucí Miloše Jakeše na festival Trutnoff Open Air
skupiny UŽ JSME DOMA a THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE bojkotující festival Trutnoff Open Air kvůli pozvání Miloše Jakeše
obnovená premiéra rockové opery Bardo Thödol
premiéra rockové opery Proces
KONFLIKTY:
Radim Pařízek bránící skupině LIMETAL hrát jeho autorské písně skupiny CITRON
koncert skupiny KREYSON v Kuřimi bez Ladislava Křížka
konflikt mezi Ladislavem Křížkem a ostatními členy skupiny KREYSON
Daniel Krob iniciující Memorial Tour skupiny KREYSON bez Ladislava Křížka
konflikt mezi Richardem Krajčem ze skupiny KRYŠTOF a z něj si dělajících legraci skupin UDG, VYPSANÁ FIXA a WOHNOUT
Hynek Toman ze skupiny SUPPORT LESBIENS uznán vinným ze zpronevěry její ochranné známky
skupina THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE rozdělená na dvě skupiny vedoucí spor o název
konflikt mezi členy skupiny ZAKÁZANÝ OVOCE a odtud odešlých členů pokračujících jako UKRADENÝ OVOCE
ANKETY & CENY & SOUTĚŽE:
dvakrát cena Anděl pro Davida Kollera
Michal Pavlíček v Síni slávy cen Anděl
cena Anděl za čtvrtstoletí pro skupinu LUCIE
punk & hardcore Anděl pro skupinu DEZINFEKCE
skupinou DEZINFEKCE odmítnutý punk & hardcore Anděl
hard & heavy Anděl pro skupinu HEAVING EARTH
rock & pop Anděl pro skupinu SUPPORT LESBIENS
skupina KABÁT protestující pro způsobu vyhodnocení ceny Anděl za nejprodávanější album
prohlášení Davida Kollera a Lenky Dusilové na vyhlášení cen Anděl
sprosté reakce na prohlášení Davida Kollera a Lenky Dusilové na vyhlášení cen Anděl
cena Apollo pro skupinu PLEASE THE TREES
Beatová síň slávy – PROGRES 2, Martin Kraus, in memoriam Ota Petřina
cena Břitva pro skupinu PERFECITIZEN
Miloslav „Čurby“ Urbanec vyhlášen jako Osobnost scény cen Břitva
Galerie legend cen Břitva – ROOT, ŠANOV 1, THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE
cena Vinyla pro kompilaci Jdi a dívej se
Český Slavík pro skupinu KABÁT
stříbrný Český Slavík pro skupinu ORTEL a Tomáše Ortela
Gabriela Gunčíková finalistkou mezinárodní soutěže Eurovision Song Contest
nová soutěž TV Óčko G2 Band Academy
skupina DRUNK WITH PAIN vítězem soutěže MetalGate Massacre
soutěž Spark Fresh Blood